Organization Calendar (North Middlesex & District Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 13, 2019-Nov 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 13Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19
Peewee Girls - Mitchell Tournament
Peewee Rep - Ken Bailey Memorial
Atom Girls - Mitchell Tournament
Goalie Clinic
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Mite
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IP (Roelands) & IP (Rees)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
IP (McLinchey) & IP (Timmermans)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Atom Girls
11:00 AM
vs. Mooretown Lady Flags HL
North Middlesex Arena [ATOHL-OS-24]
Atom Rep
11:50 AM
@ Port Stanley Jr. Sailors
Peewee Girls
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Minor Novice White
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Minor Novice Blue
1:00 PM
vs. Lucan
Major Novice LL
2:00 PM
@ Watford
Midget LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Power Skating 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Power Skating 2
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LL
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Atom LL 1
7:30 PM
@ East Lambton Eagles White
Watford [AW021]
Midget Rep
8:30 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Atom Girls
10:00 AM
vs. Mount Forest Rams
Peewee Girls
1:00 PM
vs. St. Marys
Atom Girls
3:00 PM
vs. Wimot Wolverines
Atom Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Major Novice Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee Girls
6:00 PM
@ Woodstock
Major Novice LL
6:00 PM
vs. St. Marys
Mite & Open Ice
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
IP (Roelands) & IP (Rees)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
IP (Timmermans) & IP (McLinchey)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Atom Girls
10:00 AM
@ Wimot Wolverines
Minor Novice White & Minor Novice Blue
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Major Novice LL & Major Novice Rep
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
Atom LL 1
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Peewee Girls
1:00 PM
@ West Grey
Atom LL 2
2:10 PM
vs. Lambton Shores Predators Red
Atom Rep
3:00 PM
@ Lambton Shores
Open Ice
3:20 PM-4:20 PM
Practice
Midget Rep
4:30 PM
@ Dresden Jr. Kings
Bantam LL
4:30 PM-5:50 PM
Practice
Peewee LL
6:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Blue
Tri-Township [PW083]
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Peewee Girls - Mitchell Tournament
Peewee Rep - Ken Bailey Memorial
Atom Girls - Mitchell Tournament
Mite
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Goalie Clinic
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IP (Roelands) & IP (Rees)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
IP (McLinchey) & IP (Timmermans)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Atom Girls
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Atom LL 2
11:00 AM
@ Mt. Brydges Cougars Red
Tri-Township [AW140]
Bantam LL
12:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [BW070]
Minor Novice Blue
1:00 PM
vs. South Huron
Minor Novice White
1:00 PM
vs. South Huron
Major Novice Rep
2:00 PM
@ East Lambton Eagles
Watford [N30]
Atom LL 1
3:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets Red
Peewee Rep
4:30 PM
@ London Bandits Black
Midget LL
5:10 PM
@ Strathroy Jr. Rockets Blue
Atom LL 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LL 1
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Peewee Rep
8:00 PM
vs. St. Marys Rock
Midget LL
8:30 PM
@ East Lambton Eagles
Alvinston [MW007]
Midget LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Power Skating 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Power Skating 2
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom LL 2
6:30 PM
@ East Lambton Eagles White
Watford [AW023]
Atom LL 1
7:00 PM
@ South Huron Sabres
Midget LL
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM
vs. St. Marys Rock
Atom Girls
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Major Novice LL
6:00 PM
vs. East Lambton Eagles
Atom Rep
7:05 PM
vs. Lucan Irish
Peewee Rep
8:15 PM
vs. Lucan Irish
Bantam Rep
9:30 PM
vs. Lambton Shores Predators
Mite & Open Ice
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
IP (Roelands) & IP (Rees)
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
IP (Timmermans) & IP (McLinchey)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Peewee Girls
10:00 AM
vs. Mooretown Lady Flags C
Minor Novice White & Minor Novice Blue
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Major Novice LL
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Major Novice Rep
12:00 PM
@ South Kent Lightning
Blenheim [N32]
Atom LL 1
1:00 PM
vs. Lucan Irish White
Atom LL 2
2:10 PM-3:10 PM
Practice
Atom Rep
2:30 PM
@ Sarnia Jr. Sting
Peewee LL
3:20 PM
vs. Lambton Shores Predators Black
Bantam LL
4:30 PM
vs. Point Edward Blackhawks
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02
Mite
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IP (Roelands) & IP (Rees)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
IP (McLinchey) & IP (Timmermans)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Atom Girls
11:00 AM
vs. Huron Heat HL 2
North Middlesex Arena [ATOHL-OS-23]
Peewee Girls
12:00 PM
vs. Lambton Attack HL
Minor Novice Blue
1:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Red
Minor Novice White
1:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Red
Peewee LL
2:10 PM
@ South Huron
Major Novice LL
5:00 PM
@ Lambton Shores Predators Black
Thedford [N234]
Midget LL
7:20 PM
@ South Huron Sabres
South Huron [MW103]
Atom LL 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LL 1
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Peewee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Major Novice LL & Major Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Peewee Girls
6:00 PM
vs. Ilderton Jets C
Peewee LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LL
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:50 PM
Practice
Atom Girls
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Major Novice LL
6:00 PM
vs. South Huron Sabres
Atom Rep
7:00 PM
vs. Lambton Shores Predators
Bantam LL
7:15 PM
@ Strathroy Jr. Rockets Red
Peewee Rep
8:15 PM
vs. North London Nationals
Bantam Rep
9:30 PM
vs. Ilderton Jets
Mite
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IP (Roelands) & IP (Rees)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
IP (Timmermans) & IP (McLinchey)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Minor Novice Blue & Open Ice
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Minor Novice Blue & Open Ice
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
Atom LL 1
1:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Black
Major Novice LL
1:00 PM
@ South Huron Sabres
Minor Novice White
1:00 PM
@ South Huron Sabres Red
Peewee Girls
1:20 PM
@ Wallaceburg Lakers C
Wallaceburg [PW-OS-120]
Atom LL 2
2:10 PM
vs. South Huron Sabres
Major Novice Rep
3:00 PM
@ East Lambton Eagles
Watford [N46]
Peewee LL
3:20 PM-4:20 PM
Practice
Atom Rep
4:10 PM
@ East Lambton Eagles
Alvinston [A85]
Bantam LL
4:30 PM-5:50 PM
Practice
Peewee Rep
5:20 PM
@ East Lambton Eagles
Alvinston [P77]
Bantam Rep
6:30 PM
@ East Lambton Eagles
Alvinston [B74]
Peewee LL
7:10 PM
@ Mt. Brydges Cougars Red
Tri-Township [PW109]
Midget LL
8:20 PM
@ Mt. Brydges Cougars Red
Tri-Township [MW070]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from northmiddlesexhockey.com on Wednesday, October 16, 2019 at 10:22 AM